Головна » Файли » Батькам 1 » Батькам першокласників

ІГРИ НА РОЗВИТОК ДОВІЛЬНОЇ УВАГИ
04.02.2018, 19:33

Гра «Мавпочки»

Для гри знадобляться два однакових набори з 5-7 кубиків. Чим молодша дитина, тим менша кількість кубиків має бути в наборі.

Перед початком гри задайте питання і розкажіть правила гри: «Хто знає, хто такі мавпочки?» - Запитайте дитину. - «А що мавпочки люблять робити найбільше? Найбільше мавпочки люблять передражнювати і повторювати все що бачать. Давайте пограємося в мавпочок.

Я буду будувати, а ви повторюйте все за мною, і мої рухи і те, як я складаю кубики. Потім починайте складати різні фігури і конструкції з кубиків, а діти за вами нехай повторюють. Для гри можна використовувати не тільки кубики, але і інші відповідні матеріали. Наприклад, рахункові палички, картки, деталі конструктора.

Гра "Попелюшка"

Для гри знадобляться жменьки трьох різних круп: квасолі, гороху і сочевиці.
Змішайте по кілька горошин кожної крупи в невеликій мисці і запропонуйте дитині розібрати суміш з круп. Дитині треба буде вибрати з мисочки кожну крупу в окремі тарілочки, або просто купки. 

Для трирічного малюка досить буде по 5-7 горошин квасолі і гороху. П'ятирічній дитині можна давати розбирати змішані рис, гречку і сочевицю.
У цю гру можна грати на кухні, поки мама (або хтось із дорослих) готує їжу. В такому випадку мама просить дитину, допомогти їй навести порядок.

Гра "Стрибає жаба"

Для гри знадобиться аркуш паперу, на якому намальовано квадрат з 9 клітинок: 3 на 3.

У центрі квадрата намалюйте або наклейте вирізану з паперу жабу.

Дорослий кладе лист перед малюком і пропонує йому подумки переміщати жабу по квадратах. Дорослий починає гру і говорить: «вгору», «вправо», «вниз», «вліво», «ще раз вліво». Дитині треба плеснути в долоні, коли жаба «вистрибнула» за межі квадрата. Після цього гра починається спочатку.

Перед початком гри переконайтеся, що дитина орієнтуються на аркуші паперу. Покажіть їй, де верх, низ, право і ліво. На прикладі поясніть малюкові, як стрибає жаба, показуючи олівцем на потрібні квадрати.

Обов'язково покажіть, як жаба вистрибує за межі квадрата і що в цей момент треба плеснути в долоні.

Гра "Гудзик"

Для гри знадобляться два однакових набори з 3-7 різних гудзиків, два ігрових поля - квадратні аркуші паперу, розділені на клітини і такого ж розміру два чистих аркуші.
Сядьте з дитиною один навпроти одного. Перед собою і перед дитиною покладіть набір гудзиків, ігрове поле і чистий аркуш паперу. Почніть гру, розставивши на своєму полі на різних квадратах 3 гудзики. Запропонуйте малюкові запам'ятати, як вони лежать. Дитина має подивитися і запам'ятати де який ґудзик лежить. Після цього закрийте чистим аркушем паперу своє ігрове поле, а дитина повинна повторити розташування гудзиків на своєму полі.

Якщо дитина вгадує, хід переходить до неї, і тоді вона на своєму полі викладає гудзики. Вам треба запам'ятати і коли малюк закриє своє ігрове поле папером, викладіть гудзики на своєму полі. Поступово гра може ускладнюватися і гудзиків ставати більше.
Коли діти підростають, то їх можна садити грати в цю гру самостійно по два гравці за столом. Головне пояснити їм правила гри і простежити, що вони правильно все зрозуміли.

Гра "Знайди літеру"

Для гри знадобиться невеликий текст, надрукований великими літерами і ручка.
Дайте дитині текст (навіть якщо малюк ще не вміє читати) і покажіть, яку букву треба підкреслити. Якщо у дитини увага ще погано розвинена, то намалюйте букву, яку треба підкреслювати на окремому аркуші, і покладіть його перед дитиною. Поясніть, що переглянути треба кожен рядок. Потім змініть і ускладніть завдання. Наприклад: «Закресли букву Б, і підкресли букву С».

Для триліток підійдуть 2 - 3 речення великим шрифтом. Чим краще справляється малюк, тим більше слів додається в текст. П'ятирічній дитині можна давати тексти з 2 - 3 абзаців.

Гра "У пошуках скарбів"

Попросіть дітей пошукати і принести вам якісь предмети або речі. Якщо гра проходить вдома, можна попросити дитину принести кубик, ляльку, книжку і олівець. На вулиці можна попросити дітей принести паличку, листочок, камінець. Якщо дитина вміє рахувати, то їй можна ускладнити завдання: «Принеси мені 3 палички, 1 камінчик, 5 травинок і 2 жовтих листочки».

 

Категорія: Батькам першокласників | Додав: yasochkayasnay | Теги: розвиток довільної уваги
Переглядів: 358 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar