Головна » Файли » Заняття, тренінги » Батьки

Тренінг для майбутніх першокласників та їх батьків «Вчимося разом»
21.10.2017, 19:51

Тренінг для майбутніх першокласників та їх батьків «Вчимося разом»

Мета: підготувати дітей та батьків до майбутнього навчання.

Форма роботи: групова

Матеріал: А3 малюнок мішені, маленькі прапорці на булавках, для кожного по три пари набора кольорових карток( красний, синій, зелений), на кожного по парі заготовок рукавичок, кольорові олівці, м’яч.

1. Хід роботи:

Сьогодні ми зібралися для того, щоб поговорити про те, що чекає вас в недалекому майбутньому. Про школу, про підготовку до школи. Всі батьки мають знати про те, що для успішної адаптації до шкільного життя, для дитини набагато важливіше психологічна стабільність, висока самооцінка, віра у свої сили та соціальні здібності, ніж вміти читати та рахувати. В цієї ситуації дуже важно встановити теплі відносини дитини з вчителем та підтримка батьків. І я, як психолог, пропоную вам маленьку допомогу та консультаціюю

2. Знайомство.

Розминка. Вправа «Мій улюблений фрукт» Батьки та діти по черзі сидять у колі. Один одному передаючи м’яч, називають своє ім’я та улюблений фрукт. Вправа «Сніжки» Після знайомства в довільному порядку, батьки та діти кидають м’яч, та називають фрукт, який називав той, хто піймав м’яч.

3. Основна частина. Практичний блок.

Мозковий штурм «Ідеальні батьки» Батькам пропонується скласти свій портрет «ідеальні батьки». Після чого кожен по черзі, називає якості, якими повинні на їх погляд, володіти ідеальні батьки. Психолог записує усі якості не обговорюючи. Потім психолог зачитує опис ідеальних батьків. Потім батькам запропоновується мішень, яка складається з 5 колів, де в середині знаходяться ідеальні батьки, чим далі від центру, тім далі від ідеалу.

Психолог. Ми склали портрет ідеальних батьків, а тепер прошу кожного подумати та відмітити прапорцями те місце, де, на вашу думку, кожен з вас знаходиться зараз по відношенню до ідеальних батьків. Вправа проходить без коментарів.

Гра-опитування

Мета: допомогти з’ясувати наскільки добре ви знаєте один одного. Усі присутні отримали 3 листочка різних кольорів. Я запитую питання, а ви піднімаєте листочки. Якщо «так» - червоний колір; «ні» - зелений колір; «не знаю» - синій. Питання

1. Ваша дитина добра?

2. Ваша дитина ввічлива?

3. Ваша дитина товариська?

4. Ваша дитина щедра?

5. Ваша дитина уважна?

6. Ваша дитина правдива?

7. Ваша дитина чуйна?

8. Ваша дитина справедлива?

9. Ваша дитина життєрадісна?

10. Ваша дитина відповідальна?

Вправа «Вгадай рідні руки» Батьки зав’язують своїм дітям очі, рухаючись карусел’ю, торкаючись рук батьків, вгадують де руки мати чи батька. Після того, як дитина знайшла знайомі руки, каже «Знайшов» та залишається поряд.

Гра з батьками «Розкид думок» Роздати картки з першими словами речення, а батьки повинні його продовжити. Моя дитина… 1. Любимая игрушка моего ребенка ... 2. Дома мы играем ... 3. Игры могут научить детей ... 4. Мне кажется, что моему ребенку ... 5. Я считаю, что игра ... 6. Любимая игра моего ребенка ... 7. Ребенку для игры нужно ... 8. Мой ребенок боится ... 9. Мой ребенок любит ... 10. Я со своим ребенком занимаюсь ... 11. Моему ребенку трудно ... 12. Мой ребенок не умеет ... 13. Мой ребенок мечтает о ... 14. Мой ребенок в школе ... 15. Я хочу, чтобы мой ребенок ... 16. Меня волнует в моем ребенке ... 17. Положительные черты характера моего ребенка – это ... 18. Мой ребенок в детском саду ... 19. Дома я своему ребенку читаю ... 20. Я думаю мой ребенок в школе ... 21. Я рассказываю своему ребенку о школе ... 22. Любимая сказка моего ребенка ... 23. Меня радует в моем ребенке ... 24. В выходные дни я с ребенком ... 25. Я запрещаю своему ребенку ... 26. Мой ребенок умеет хорошо ... 27. С началом школьной жизни я думаю, что мой ребенок ... 28. Мой ребенок любит больше всего ...

Вправа «Рукавичка» Батькам та дітям, роздається по парі заготовок з паперу рукавичок. Завдання полягає в тому, що батьки зі своїми дітьми, мають розмалювати однаково рукавички, не домовляйсь один з одним. Після чого, представляють свої рукавички та діляться враженнями.

Вправа «Мені в тобі подобається» На жаль, традиції виховання такі, що дорослі схильні акцентувати увагу переважно на недоліках дітей, а не на перевагах. У більшості дорослих існують так звані «заборони на погладжування»: вони відчувають труднощі при висловленні позитивних оцінок. Ми зазвичай легко формулюємо недоліки інших людей, але бентежимося, якщо потрібно вголос називати їх гідності. Особливо в його присутності. Будь ласка, батьки візьміть за руку своїх дітей і по черзі скажіть їм, що вам в них найбільше подобається, а потім діти нехай скажуть, що їм в вас найбільше подобається.»

Категорія: Батьки | Додав: yasochkayasnay | Теги: батькампершокласників, тренінг
Переглядів: 556 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
avatar