Головна » Файли » Заняття, тренінги » Дошкільники

Адаптаційне заняття "Ось як я вмію"
26.10.2017, 17:03

Тема: "Ось як я вмію"

 

Мета: допомогти дітям адаптуватися до умов дитячого садка.

Завдання:

- допомогти дітям звикнути до нової обстановки і навчитися орієнтуватися в ній;
- створення позитивного емоційного клімату в групі;
- розвиток саморозуміння, самоусвідомлення своєї індивідуальності;
- зняття емоційної напруги;
- розвиток почуття ритму, координації рухів.


Матеріал: Кошик з сюрпризами. Сонечко - м'яка іграшка; дзвіночок.

 

Хід заняття

Організація початку заняття.

Стільчики розставлені півколом. Вихователь дзвенить у дзвіночок, запрошує дітей на заняття і пропонує сісти на стільчики.

Дзвіночок дзвенить,
Збиратися велить!

Психолог: Доброго дня, діти! Я дуже рада вас бачити. Сьогодні у нас в гостях Сонечко.

-Сонечко червоне!
З'явися.
Світле, променисте,
Малим детушкам посміхнися!

Психолог з кошика дістає Сонечко.

Психолог: Сонечко вам посміхається. Посміхніться йому теж - подаруйте свої посмішки.

Сонечко: Доброго дня, хлопці та дівчата.  Милі, хороші, славні, гожі.

Діти: Здрастуй, Сонечко!

Психолог: Коли сонечко світить, на землі все зростає: дерева, квіти, трава і, ви, хлопці теж ростете. Покажіть сонечку, якими ви стали.

Гра "Великі - маленькі"

Психолог: А якими великими ви будете.

Діти стають на носочки і тягнуться руками вгору до сонечка.

Психолог: А зараз, покажіть, які ви були маленькі.

Діти присідають навпочіпки. Гра повторюється 2-3 рази.

Психолог: 1,2,3 - своє місце знайди!

А зараз покажемо і розповімо Сонечку, як ми живемо.

Вправа "Як живеш?"

Стиснути пальці обох рук в кулачки.

Як живеш? ---------- Показати відстовбурчений великий палець
-Ось так!
А пливеш? ---------- Витягнути руки вперед, потім розвести їх в сторони
-Ось так!
Як біжиш? --------- Зігнути руки в ліктях, виконувати ними рухи вперед-назад.
-Ось так!
Вдалину дивишся? -------------- Прикласти ребро долоні до чола
-Ось так!
Чекаєш обід? ---------------- Підперти підборіддя кулачком
-Ось так!
Махаєш слідом? ------------ Виконати пензлем провідною руки рухи вліво вправо
-Ось так!
Вночі спиш? ---------------- Лягти щёкой на складені разом долоні.
-Ось так!
А дзуськи? ------------- Обдурити щічки і грюкнути по ним долоньками.
-Ось так!


Вправа "Що вміють ваші ручки?"

Психолог: А де ж ваші ручки?

Діти: Ось наші ручки!

Простягають уперед і крутять долоньки.

Психолог: А що вміють ваші ручки?

Діти. Одягатися, грати, вмиватися ...

Психолог: А плескати в долоні ваші ручки вміють!

Діти: Так!

Психолог: Покажіть сонечку, як вміють ваші ручки, плескати в долоні, вмиватися.

Психолог: А грати ваші ручки вміють?

Діти: Так!

Психолог: Давайте, покажемо сонечку, як вони грають.

Психолог вимовляє потешку, показує руху. Діти повторюють за ним.

Пальчикова гімнастика "Здрастуй, пальчик"

Долоньки ставлять один навпроти одного

Здрастуй, пальчик! ---------- торкаються мізинцями
Здрастуй, пальчик! ---------- торкаються безіменними пальцями
Здрастуй, пальчик! --------- торкаються середніми пальцями
Здрастуй, пальчик! --------- торкаються вказівними пальцями
Здрастуй, пальчик! --------- торкаються великими пальцями
Привіт, пальчики! ---- з'єднуються пальці обох рук в замок.
Психолог: Молодці, хлопці! Сонечку дуже сподобалося, як ви граєте пальчиками.

Вправа "Що вміють ваші ніжки?"

Психолог: А де ж ваші ніжки?

Діти показують ноги.

Психолог: А що вміють робити ваші ніжки?

Діти. Ходити, стрибати, бігати, тупотіти ....

Психолог: Давайте покажемо сонечку.

Психолог: Уважно слухайте слова, повторюйте за мною слова і рухи. Намагайтеся рухатися дружно. Чи не обганяє один одного.

Рушили ніжки: топ-топ-топ, ---------------- крокують один за одним
Прямо по доріжці: топ-топ-топ,
Ну-ка, веселіше: топ-топ-топ,
Ось як ми вміємо: топ-топ-топ,
Побігли ніжки по рівній доріжці, ----------------- побігли один за одним
Тікають, тікають, --------------- направляються до своїх стульчикам
Тільки п'ятки виблискують! --------------- сідають на свої місця.
А стрибати ваші ніжки вміють?
Діти: Так!

Вправа "Стрибай веселіше"

Психолог: розповідає потешку і показує руху. Діти повторюють за ним.

Стрибай, стрибай веселіше! ----------- Стрибають на двох ногах
Стрибай, пригай- швидше!
Вгору, вниз, вгору, вниз! ---------------- руки піднімають вгору, вниз
І трохи покружляти! -------------- кружляють на місці.
Ми трошки відпочинемо і знову грати почнемо.

Гра "Хованки"

Психолог пропонує дітям закрити очі і ховає сонечко в групі, сховавши, дзвенить у дзвіночок. Діти відкривають очі, шукають сонечко. Тому, хто знайде дитині, всі діти аплодують. Гра повторюється 2-3раза.

Психолог: Сонечку, хлопці, було з вами цікаво, весело і на прощання вона хоче вам подарувати свою любов і тепло.

Вправа "Подаруй любов і тепло"

По черзі діти обіймають сонечко, передаючи один одному.

Психолог: "Сонечко вам дарує любов і тепло. І ви, хлопці, ніжно обійміть його, подарувавши у відповідь свою доброту і ласку ".

Категорія: Дошкільники | Додав: yasochkayasnay | Теги: ДНЗ, адаптація, заняття з адаптації, заняття
Переглядів: 450 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
avatar